abz
04 خرداد 1402 - 09:29

گزارش‌های ضد و نقیض درباره حریق در بالکن وزارت دفاع روسیه

مقام‌های وزارت امور اضطراری روسیه خبر رسانه دولتی این کشور درباره آتش سوزی در یکی از بالکن‌های مقر وزارت دفاع این کشور را تکذیب کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، به رغم انتشار خبرها درباره آتش سوزی در یکی از بالکن‌های مقر وزارت دفاع روسیه، مقام‌های این کشور اعلام کردند که حریقی دیده نشده است.

خبرگزاری دولتی «تاس» روسیه خبر ابتدایی خود درباره آتش سوزی در یکی از بالکن‌های مقر وزارت دفاع روسیه را اصلاح کرد. این رسانه روسی بامداد روز پنجشنبه (امروز به وقت تهران) ابتدا گزارش داده بود در یکی از بالکن‌های ساختمان وزارت دفاع روسیه، آتش‌سوزی رخ داده و دود به آسمان بلند شده است.

به دنبال انتشار این خبر، فیلمی در شبکه‌های اجتماعی تحت عنوان آتش‌سوزی و دود در یکی از بالکن‌های ساختمان وزارت دفاع روسیه دست به دست شد.

خبرگزاری تاس با گذشت ساعاتی پس از انتشار خبر اولیه خود، این خبر را اصلاح کرد و گزارش داد که هیچ آتش سوزی مشاهده نشده است.

مقام‌های وزارت امور اضطراری روسیه به تاس گفتند: «آتش‌سوزی تایید نشده است هیچ آتشی در بدو ورود توسط آتش‌نشانی شناسایی نشده است. همچنین اطلاعاتی در مورد قربانیان در دست نیست».

انتشار خبرهای ضد و نقیض درباره آتش سوزی وزارت دفاع روسیه در شرایطی انجام شده که درگیری‌های نظامی این کشور و اوکراین همچنان ادامه دارد.

روز گذشته یک نماینده نهادهای مجری قانون روسیه روز چهارشنبه (دیروز) به نقل از منابع نظامی اوکراینی به خبرگزاری «اسپوتنیک» گفت ژنرال «والری زالوژنی» فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین در نتیجه حمله موشکی روسیه در اوایل مه، از ناحیه سر دچار جراحت شد و همچنین بر اثر اصابت ترکش آسیب دید. 

به گفته وی، فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین کمک‌های اولیه را در نیکولایف برای جلوگیری از خونریزی دریافت کرد و در بیمارستان نظامی کی‌یف تحت جراحی قرار گرفت. وی افزود شرایط زالوژنی به دلیل وجود بیماری زمینه‌ای دیابت نوع دوم پیچیده است. پیش‌بینی می‌شود او زنده بماند اما قادر نخواهد بود به فعالیتش ادامه دهد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1237244